Krievija var atteikties no ārējā aizņēmuma rietumu spiediena uz bankām dēļ

Krievija var pārcelt vai atteikties no valsts obligāciju $3 miljardu vērtībā izvietošanas ASV un Eiropas Savienības (ES) lielākajās bankās dēļ varas iestāžu spiediena uz finanšu iestādēm, vēsta aģentūra Bloomberg, atsaucoties uz saviem informācijas avotiem.

Build bank

Aģentūra atzīmē, ka tikai divas lielas rietumu bankas joprojām interesējas par Krievijas valsts parāda izvietošanu – konkrētus šo banku nosaukumus avots nav norādījis. Cits aģentūras sarunu biedrs tikmēr paziņojis, ka Krievija tā arī nav atradusi pietiekami lielu banku, kura palīdzētu ar valsts obligāciju izvietošanu.

Pie tam Krievijas varas iestādes nav gatavas uzticēties Ķīnas finanšu organizācijām, jo šaubās, ka obligāciju izvietošana ar to starpniecību būs sekmīga. Avoti atzīst, ka rietumvalstu varas iestāžu spiediens uz bankām ir izrādījās ievērojami spēcīgāks, nekā gaidījusi Krievija. Vienošanās panākšanu ar kādu no bankām līdz marta beigām aģentūras avoti dēvē par „maz ticamu”.

Jāatgādina, ka virkne ASV un Eiropas banku ir paziņojušas par atteikšanos no Krievijas tā dēvēto eirobondu $3 miljardu vērtībā izvietošanas, lai tām nerastos problēmas attiecībās ar ASV un ES varas iestādēm, kuras ieviesušas sankcijas pret Krieviju, pie kam pati obligāciju izvietošana nav sankciju pārkāpums. Daudzi eksperti tikmēr uzskata, ka obligāciju izvietošana Krievijai nav nepieciešama no ekonomiskā viedokļa, un tas ir tikai sava veida tests, lai pārbaudītu rietumvalstu gatavību turpināt ekonomiskās sankcijas.
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

VIRZIES ĀTRĀK, REDZI TĀLĀK, DOMĀ PLAŠĀK!

Seko mums