Latvijas eksportētāju TOP 100

Iznāk: Novembrī

Veidotāji: The Red Jackets

Pirmo reizi tiks publicēts: 2015. gadā

Apraksts: Žurnāla Kapitāls novembra numurā sākot ar 2015. gadu publicēsim pētījumu / TOPu – Eksporta izcilības TOPS, ko saņem Latvijas eksporta zīmoli. Lai noteiktu, kas ir Latvijas izcilnieki eksportā, The Red Jackets kustība veic pētījumu, kurā ar vairākiem filtriem tiek noteikts, kas ir Latvijas 100 labākie eksporta zīmoli, kā arī, kuri 25 no tiem, saņem Izcilības balvu.

Pētījumā tiek ņemts vērā ne tikai uzņēmumu eksporta apgrozījums, bet arī tas, vai uzņēmums ārējos tirgus apgūst ar sava zīmola produkciju vai pakalpojumu, kādas ir uzņemumu vērtības un reputācija.

Mūsu pārliecība ir, ka tieši šie eksporta zīmoli ir tie, kas veido Latvijas tēlu, un mūsu uzdevums ir tos izcelt ne tikai kā Latvijas ekonomikas veiksmes stāstus, bet arī kā labas prakses piemērus citiem Latvijas uzņēmumiem.

Tā kā Latvijā ir daudz salīdzinoši jaunu un dinamisku uzņēmumu, kuriem ir izaugsmes potenciāls, bet kas vēl nav sasnieguši milzīgus eksporta apjomus, paralēli pētījumam Eksporta izcilības TOPS mobilizējam arī jaunos eksportētājus un konkursa kārtībā noteiksim Rising Stars jeb uzlecošās eksporta zvaigznes.

Pētījumu un konkursu The Red Jackets kustība līdz šim veica katru otro gadu, tacu kopš 2015. gada, kad projektā ir iesaistījies arī žurnāls Kapitāls – pētījums tiks veikts katru gadu ar vēl lielāku ažiotāžu un publicitāti.

2013. gadā titulu ieguva 25 uzņēmumi, kuru vidū bija tādi zīmoli kā Madara Cosmetics, Latvijas Dzelzceļš, Valpro, Grindex, Latvijas Finieris, Stenders, Lauma Lingerie un citi. Rising Stars titula ieguvēji bija 11 uzņēmumi, kuru vidū ir tādi kā Braingames, Pure Chocolate, Pompidoo, Ku Kuu un Munio Candela.

tops2