Krimas un Donbasa dēļ Ukrainas eksports divos gados zaudējis $12,9 miljardus

Ukrainas eksportētāju zaudējumi konflikta valsts austrumos un Krimas zaudēšanas dēļ divu gadu laikā ir 12,9 miljardi ASV dolāru, liecina Ukrainas Ekonomiskās attīstības un tirdzniecības ministrijas izstrādājā eksporta stratēģijā 2017.-2021. gadam iekļautās aplēses.

„Naudas izteiksmē eksporta zaudējumi Doņeckas un Luganskas apgabala teritoriju un Krimas dēļ veidoja 12,9 miljardus dolāru no 25,2 miljardiem dolāru kopējo Ukrainas eksporta zaudējumu divu gadu laikā,” teikts dokumentā.

Tāpat stratēģijā norādīts, ka Krimas, kā arī Doņeckas un Luganskas apgabalu daļa kopējā Ukrainas eksporta apjomā no pirmskrīzes 26,6% noslīdējusi līdz 10,4%. Domājams, ka šogad šī daļa piedzīvos vēl ievērojamu samazinājumu, jo 1. martā abu separātisko Ukrainas austrumu republiku valdības paziņoja par „pagaidu ārējās pārvaldes” ieviešanu tajos uzņēmumos, kuri atradās separātistu kontrolētajās teritorijās, taču turpināja darboties Ukrainas jurisdikcijā.
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

VIRZIES ĀTRĀK, REDZI TĀLĀK, DOMĀ PLAŠĀK!

Seko mums