Lielākās investores ASV ekonomikā – Lielbritānija, Japāna un Nīderlande

Laika posmā no 2010. gada līdz 2015. gadam ieskaitot ārvalstu investīcijas ASV pieaugušas par vairāk nekā 37%, sasniedzot $3,1 triljonu, tostarp 2015. gadā ārvalstu investīcijas ASV ekonomikas bijušās $353 miljardu apmērā, liecina Straptautisko investīciju organizācijas dati.

UsEconomy

Lielākā investore ASV ir Lielbritānija, kas šajā laikā ieguldījusi ASV ekonomikā ap $449 miljardiem ($549 miljardus kopā ar Virdžīnu salām, kas ir viena no britu ārzonām). Otrajā vietā atrodas Japāna ar $377 miljardiem, bet trešajā – Nīderlande ar $305 miljardiem. Starp lielākajiem investoriem atrodama arī nelielā Luksemburga ar $243 miljardiem, kas apsteidz tādas valstis kā Vāciju un Šveici (pa $224 miljardiem katrai).

Neraugoties uz šiem skaitļiem ASV daļa pasaules investīciju portfeļos samazinājusies no 37% 2000. gadā līdz 22% 2015. gadā, pie kam 2010. gadā tā noslīdēja pat līdz 17%. Analītiķi šādu situāciju skaidro ar Ķīnas un citu attīstības tirgu perspektīvām un investoru interesi par šiem tirgiem.
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

VIRZIES ĀTRĀK, REDZI TĀLĀK, DOMĀ PLAŠĀK!

Seko mums