Minimālā alga Ukrainā noslīdējusi zem trešās pasaules valstu līmeņa

Minimālā darba alga Ukrainā – 1218 grivnas, pārrēķinot ASV dolāros pēc šā brīža kursa, ir mazāka par 43 dolāriem mēnesī, grivnas kursa krituma dēļ, vēsta Ukrainas izdevums Сегодня, norādot – pēc šā rādītāja Ukraina atpaliek pat no tādām valstīm kā Bangladeša, Gana un Zambija, kurās minimālā mēnešalga līdzinās 46,6 ASV dolāriem mēnesī.

ukrainian-man

Laikraksts uzsver, ka aprēķini veikti, izmantojot grivnas oficiālo kursu, kuru Ukrainas Nacionālā Banka 24. februārī bija noteikusi 28,3 grivnu par ASV dolāru apmērā. Tikmēr starpbanku tirgū dolāra kurss svārstījās diapazonā no 32 līdz 36 grivnām, bet melnajā tirgū bija sasniedzis 40 grivnas.

Tikmēr vidējā darba alga Ukrainā 2014. gadā bija 4012 grivnas, kas pēc tagadējā oficiālā kursa līdzinās aptuveni 145 ASV dolāriem.

Izdevums atgādina, ka grivnas oficiālais kurss pēdējā gada laikā ir krities trīsarpus reizes kara Donbasā, kā arī vispārējās ekonomiskās krīzes valstī dēļ. Papildus spiedienu uz Ukrainas valūtu rada valūtas rezervju izsīkums – pat pēc optimistiskiem aprēķiniem, rezervju Ukrainai pietiek vairs tikai diviem mēnešiem.
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

VIRZIES ĀTRĀK, REDZI TĀLĀK, DOMĀ PLAŠĀK!

Seko mums