Tas ir elementāri, jeb 14 gadus vecs zēns izsaka priekšlikumu, kas ļautu ASV valdībai ietaupīt 400 miljonus dolāru gadā

14 gadus vecais indiešu izcelsmes amerikānis, Pitsburgas skolnieks Suvirs Mirčandani, ierosinājis vienkāršu, taču unikālu plānu, kas ļautu ASV valdībai ik gadu ietaupīt aptuveni 400 miljonus dolāru. Lai panāktu šādu ietaupījumu, varas iestādēm vienīgi jānomaina oficiālajos dokumentos izmantotais šrifts, vēsta izdevums The Economic Times.

garamond

Atbilstoši S. Mirčandani aprēķiniem, federālajai valdībai pārejot uz šrifta Garamond izmantošanu oficiālajos dokumentos, tiktu ietaupīti 136 miljoni dolāru gadā, jeb 30% no summas, kādu ASV valdība ik gadu tērē printeru tintes un pulvera iepirkšanai, bet vēl vismaz 234 miljoni dolāru tiktu ietaupīti uz papīra un citu izdevumu rēķina. S. Mirčandani arī paziņojis, ka veicis vairākus eksperimentus, kuri visi noveduši pie ievērojama papīra un tintes vai pulvera ietaupījuma.

Interesanti, vai arī taupības pasākumu apsēstajā Latvijā nebūtu vērts ieinteresēties par šo ideju?
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

VIRZIES ĀTRĀK, REDZI TĀLĀK, DOMĀ PLAŠĀK!

Seko mums