Vācijas valdība vēlas ierobežot Ķīnas investīcijas Eiropas Savienībā

Vācijas varas iestādes vēlas panākt visai Eiropas Savienībai (ES) vienotus noteikumus, kas ļautu ES dalībvalstīm aizsargāt uzņēmumus stratēģiski nozīmīgos sektoros no to nonākšanas Ķīnas investoru rokās, intervijā laikrakstam Financial Times (FT) paziņojis Vācijas ekonomikas un enerģētikas ministra vietnieks Matiass Mahnigs.

china

Atbilstīgi amatpersonas vārdiem, Vācijas valdība ir satraukta par darījumu skaita pieaugumu, kurus veic ar Ķīnas varas iestādēm saistīti šīs valsts investori, kā arī par uzņēmumu pārņemšanām, kuru mērķis ir piekļuve vāciešu tehnoloģijām, „nevis investīcijas Vācijā kā tādā”.

Ierosinājums par visai ES vienotu noteikumu izstrādi izskanējis drīz pēc tam, kad Vācijas varas iestādes apturēja mikroshēmu ražotāja, kompānijas Aixtron nonākšanu Ķīnas investoru īpašumā. Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad Vācija no ASV izlūkdienestiem saņēma informāciju, ka vāciešu tehnoloģijas var tikt izmantotas militāriem mērķiem Ķīnā. 2015. gada oktobra beigās tāpat tika faktiski nobloķēts kompānijas Ledvance pārdošanas darījums.
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

VIRZIES ĀTRĀK, REDZI TĀLĀK, DOMĀ PLAŠĀK!

Seko mums