Zemo procentu likmju dēļ nav ieguvumu no naftas cenu krituma

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) galvenā ekonomista Morisa Obstfelda vadīta SVF ekonomistu komanda paziņoja, ka ieguvumu no lētas naftas nebūs, kamēr pasaules ekonomikā neatgriezīsies pieprasījums,” vēsta RNS.

gun-in-oil

„Paradoksāli, bet ieguvumi no zemām naftas cenām varēs parādīties tikai pēc tam, kad [šīs] cenas kaut kādā ziņā atjaunosies, bet attīstītās ekonomikas panāks progresu, atsakoties no zemām bāzes procentu likmēm,” aģentūra citē ekonomistu paziņojumu, kurā uzsvērts, ka zemas naftas cenas var stimulēt „lielu skaitu negatīvu parādību”.

„Patlabanēja vēsturiski zemo naftas cenu epizode var stimulēt lielu daudzumu negatīvu parādību, ieskaitot korporatīvo un suverēno maksātnespējas, negatīvu parādību, kuras var ietekmēt jau tāpat nervozos finanšu tirgus,” norāda ekonomisti.

Jāpiebilst, ka 2014. gadā, kad sākās naftas cenu lejupslīde, tā pati SVF ekonomistu komanda uzskatīja, ka zemas naftas cenas kalpos par globālo ekonomiku stimulējošu faktoru, lai gan jau tobrīd šādam viedoklim netrūka oponentu.
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

VIRZIES ĀTRĀK, REDZI TĀLĀK, DOMĀ PLAŠĀK!

Seko mums