Westinghouse Electric iesniedz tiesā bankrota pieteikumu

ASV vadošā atomenerģētikas kompānija Westinghouse Electric, kas ir Japānas korporācijas Toshiba meitas uzņēmumus, oficiāli iesniegusi tiesā dokumentus par bankrota pieteikumu, vēsta laikraksts The Washington Post. Publikācijā atzīmēts, ka šis lēmums apdraud ASV pašlaik būvniecības stadijā esošu četru kodolreaktoru nākotni.

westinghouse

Westinghouse Electric neveiksmīgo darbību dēļ Toshiba jau ir norakstījusi zaudējumos vairāk par sešiem miljardiem ASV dolāru, kā arī atteikusies no jauniem kodolprojektiem Indijā un Lielbritānijā. Savukārt Toshiba akcijas biržā ir piedzīvojušas kritumu par vairāk nekā 50%.

Westinghouse Electric bankrots var radīt arī nopietnas domstarpības starp ASV un Japānu, vēršoties plašumā strīdam par to, kam jāuzņemas turpmākie četru kodolreaktoru būvniecības izdevumi. Tāpat kompānijas bankrots draud būtiski ietekmēt visus Westinghouse Electric projektus ārvalstīs, tostarp kodoldegvielas piegādes Ukrainas atomelektrostacijām.
Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

VIRZIES ĀTRĀK, REDZI TĀLĀK, DOMĀ PLAŠĀK!

Seko mums